Final Fantasy 16 için muhteşem bir oynanış videosu yayınlandı

Final Fantasy 16, son State of Play sunumunda uzun bir oynanış videosu ve yeni fragmanlar ile tanıtıldı. Oyunseverlerin yanı sıra serinin hayranları tarafından da büyük bir heyecanla beklenen Final Fantasy 16, yeni bilgilere ve videolara dün geceki sunumda yer verildi. Oyun için uzun bir oynanış videosunun yanı sıra hikaye fragmanları da yayınlandı.

Öncelikle, yaz ayları açısından önemli bir zaman olan 22 Haziran'da piyasaya çıkacak olması, Final Fantasy serisinin hayranları için büyük bir önem taşıyor. Ayrıca, oyunun çıkış tarihinin yaklaşması beni bir FF hayranı olarak daha da heyecanlandırıyor. Serinin son oyunlarından memnun kalmamış olmam ve bu oyuna olan umudum, heyecanımın bir diğer sebebi.

Oyunun logosundan da anlaşılacağı gibi, Eikon'lar oyunun önemli bir parçasını oluşturacak. Oynanış videosunda, Eikon'lar arasındaki savaşa odaklanan ve onları kontrol edebildiğimiz bölümleri gördük. Eikon sistemi, yeni bir Summon, Guardian Force sistemi olarak düşünülebilir. Ancak bu sefer onları doğrudan kontrol etmemiz, serinin farklı dinamikleriyle karşılaşmamızı sağlayacak.

Oyunda, farklı karakterler yanımıza katılsa da sadece Clive'ın kontrolü bizde olacak. Serinin ana oyunlarında ilk kez farklı bir parti sistemi kullanılıyor. Ayrıca, bu sefer yanımızda Torgal isimli bir köpek de yer alıyor. Savaşlarda ve iyileştirme gibi durumlarda en büyük yardımcımız bu köpek olacak.

Dövüş sistemi daha akıcı ve hack and slash mantığına daha uygun hale getirilmiş. Diğer yandan, dünya haritası ve mekan çeşitliliği de oldukça etkileyici görünüyor. Yayınlanan oynanış videosu ve fragman aşağıdaki gibidir:


Benzer Yazılar

Sons Of The Forest Antalya şehrinden satın alındı. 1 saat önce   Onaylandı